CHALOUPKOVA 5

INTERIÉRY

Prázdný prostor je pro některé lidi spouštěčem jejich imaginace. Okamžitě se jim před očima objeví tvary, barvy, struktury a plochy. Představili jsme prostor našich 2kk bytů architektům, kteří jej pojali po svém a vytvořili několik návrhů. Ty řeší vybavení bytu nadmíru funkčně. Zároveň se jejich estetika a styl velmi liší a ukazují, jak může jeden a ten stejný byt získat různé podoby.

Nadchli jsme vás? Není nic jednoduššího, než navázat spolupráci při zařízení bytu s našimi architekty a my vám rádi pomůžeme převést návrh v reálnou podobu vašeho nového bytu.

hiconcept, Ing. arch Jaroslav Mareš

Při návrhu interiéru jsme začali efektivním využitím prostoru. Kuchyňský ostrůvek s varnou deskou plní současně  funkci jídelního stolu. Díky tomuto spojení může být i v menším obýváku nekompromisní plocha stolování i dostatek pracovního prostoru pro akčního kuchaře. A stále zůstává velká část pokoje velkoryse nevyužitá.

Koncepce interiéru je o kontrastech a rovnováze. Je skvělé, že strop je z monolitického betonu! Skrýt ho sádrou by byla velká škoda. K betonu jsme doplnili pár zábavných materiálů. Světlé plochy stěn vyvažuje černé katrované dřevo na kuchyňském nábytku. Měkká a baculatá sedačka Tufty Time skvěle kontrastuje s bespoke knihovnou z černé oceli, která je nebezpečně subtilní. A finále: zeleň v hlavní roli. Počkali jsme si a šetřili barvami, takže vegetace může zazářit a přináší do bytu explozi vitality.

Ing. arch. Jana Halamíčková

Mým záměrem bylo vytvořit funkční prostor, který v sobě nese lehkost a má jednoznačný styl. Jasně daný koncept oživený mramorem, který je použitý jak v souvislé ploše kuchyňské linky, tak i v menších detailech nábytku, podtrhují zlaté doplňky.

Free Architects s.r.o.

Náš designérský tým navrhl i jeden z bytů této budovy. Interiér je koncipovaný v jednoduchém minimalistickém stylu založeným na kombinaci bílých ploch, betonu a překližky s její jedinečnou strukturou. Osobitý charakter konceptu je doplněn o produkty antracitové barvy. Střídmost, jednoduchost ploch a elegantní linie v duchu minimalismu vytvářejí kompaktní celek, který je charakteristickým rukopisem designéru Free architects.